Pozitif Düşünce Gücü

Pozitif düşünce gücü, beynimizin verimli kullanımı için ilk koşuldur. Çünkü Beynimiz sadece verilen talimatları uygular. Beynimizi verimli kullanıp kullanmamak sadece bizim elimizdedir. Düşüncenin gücü ile yapmak istediklerinize ulaşırsınız.

Pozitif düşünce gücü sizin karakteriniz ve yaşam tarzınızdır. Yaşadığınız olayları nasıl değerlendirdiğiniz ve önünüze çıkacak olaylara nasıl tepki vereceğiniz pozitif düşünce gücünüzün yansımasıdır.

DÜŞÜNCELERİNİZSİNİZ

Pozitif Düşünce İle Hayatınız değişir.

Negatif düşünce ne yazık ki Pozitif düşünceye göre çok daha baskın olabilmektedir. Örneğin, bütün güzel iltifatların arasında duyacağız bir olumsuz kelime aklınızda daha fazla kalır baskın düşüce olarak sizi etkiler. Düşüncenin gücü davranışlarınızı şekillendirir.

Negatif düşüncelerin toplumsal olarak çok daha hızlı yayıldığını biliyoruz, bireysel olarak da etkilediğini hesaba kattığımızda, negatif düşüncenin bir virüs gibi yayıldığına şahit olursunuz. Sosyolojik boyutta negatif düşünce ayrışmaların kaynağı olurken, pozitif düşünce başarının ve birlikteliğin temelini atar.

Pozitif Düşünce Gücü

Pozitif Düşünce ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirin.

Yarısı dolu olan bardak testini muhtemelen biliyorsunuzdur. Siz, bardağın dolu kısmını mı yoksa boş kısmını mı görüyorsunuz. Zihninizde pozitif düşünerek çalışırsanız, hedeflerinize daha hızlı ve daha motive şekilde ulaşırsınız. Pozitif düşünce gücü sizin en en büyük motivasyonunuz dur.

Yapmak istediğiniz şeye gerçek anlamda inanmanız gerekli, aklınızdan geçen kuşkular, tereddütler pozitif düşüncenin önündeki engeldir. Eğer pozitif bir düşünce yapısını kazanmak istiyorsanız.

  • Her gün en az 10 dakika hedefinizi düşünün.
  • Yatmadan önce hedefinizi düşünerek uyuyun. Beyniniz en verimli çalıştığı zaman gece uykuda olduğunuz saadir. Bilinçaltınız Uyumadan önce düşündükleriniz gece uykuda daha baskın bir şekilde çalışır, sizi etkiler.

Pozitif Düşünce Gücü” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× İletişim