Beyin Keşfedilememiş bir hazine.

Beynimi Nasıl Geliştiririm

Beynimiz en karmaşık ve bütün yaşamımızı şekillendiren organımızdır. Çok kısa sürede daha verimli daha sağlıklı bir beynimiz olabilir. Beyin her zaman gelişmeye açıktır, nasıl beslerseniz o şekilde gelişir.

Beyin geliştirme

Beynimizde milyonlarca kablonun birbirine bağlBeandığı bir bilgisayar gibidir. Bebeklerin beyninde yetişkin insana göre çok daha fazla neron hareketliliği vardır, zaman içinde beynimizdeki neronlar azalır. Bebeğin beyninde saniyede yaklaşık iki milyon yeni bağlantı, yani sinaps oluşur. iki yılın sonunda bebekteki sinapsların sayısı yüz trilyonu aşarak, bir yetişkindeki sinaps sayısının iki katına ulaşır. Çünkü bazı yeteneklerimizi kullanmamaya başlarız. Kullanmadığımız yeteneklerimiz kullanılmayan neronları ortaya çıkartır.

Örneğin: Sanatsal yeteneklerimizi yada el becerilerimizi yaşımız ilerledikçe kullanmazsak neronlarımızın hareketliliğide kaybolmaya başlar.

Beyin Geliştirme Teknikleri

Beynimi Nasıl Geliştiririm

Spor / Egzersiz

Egzersiz anında ve uzun süreli bir etki sağlar. Alzaimer yada despresyon beynimizi sağlıklı kullanmamıza bağlıdır. Beyninizi nasıl geliştirirsiniz ? Beynimizin Hippocampus diye anılan ön bölümü hafızamızın kayıt edildiği bölümdür. Yapılan bilimsel araştırmalar bu bölümü aktif tutan en önemli eylemin egzersiz olduğunu ortaya koymuştur. Egzeris / spor / hareket neronlarımızı hareketlendirmektedir. Hafızamız güçlenir, enerjimiz artar. Peki ne kadar egzersiz / spor yapmalısınız ? Günde 30 dakika yürümeniz için ilk olumlu etkiyi yaratacaktır. İnsan beynini nasıl geliştirebilir.

Beynimi nasıl geliştiririm, Yada tersten bakalım, bütün gün TV karşısında oturan, sürekli mobil telefonuyla oynayan bir kişinin belli bir süre sonra Hippcampus bölümünün bozulması kaçınılmazdır. Beyninizi nasıl geliştirirsiniz sorusunun cevabı elbette bu olamaz.

Beyin fonksiyonlarını geliştirme

BESLENME

Beyin geliştirme yöntemleri arasında Beslenme alışkanlığımız, beynimizin gelişimini doğrudan etkilemektedir.

Betin fonksiyonlarını geliştirmek için Beslenme şeklimiz çok önemlidir. Gıdalar beynimizi, beynimizde davranışlarımızı şekillendirir. Beyninizi nasıl geliştirirsiniz arayışında sizi etkileyen gıdaların başında basit şeker gelir. Şeker bağımlılık yaratır ve metabolizmamızı psikolojimizi bozar. 

Beyin gelişimi için bağımlılık yaratan depresyonu, hastalıkları tetikleyen, kilo almanıza neden olan zararlı gıdalardan uzak durmalısınız. Aç olmasanızda bazı gıdaları sürekli yemek istiyor olmanız bu gıdalara olan bağımlılığınızdır.

Beyin Geliştirme Yiyecekleri

Katiyen rafine şeker yemeyin, şeker beyninizde bağımlılık yaratır. Sebze, protein ve faydalı karbonhidratlar tüketin, şeker ihtiyacınızı meyvelerden alabilirsiniz. Beyni geliştirmek için besin değeri olmayan gıdalardan uzak durmalıyız.

Beyni nasıl geliştiririz, diyorsanız, alternetif holistik yöntemlere açık olmalısınız.

Beyin gücünü geliştirme, düzenli çalışma gerektirir. Gelişmek istediğiniz alan üzerinde egzersizler yapmalısınız.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here